Cookies používáme jako většina webů k personalizaci webu a správnému zacílení reklamy. Ke zpracování potřebujeme váš souhlas, který dáte kliknutím na “Povolit vše”, nebo je upravíte v sekci “Nastavení”. Více informací o využití cookies naleznete zde.

FAQ

Co je Rezidente?

Rezidente zhmotní váš sen o vlastnictví zahraniční nemovitosti do reality. Vila, apartmán či dům se pro vás díky námi vyvinutému konceptu spoluvlastnictví stanou cenově dostupné, a navíc se o vaši nemovitost kompletně staráme v průběhu celého roku.

Rezidente je platforma, která lidem umožňuje nakupovat, vlastnit a prodávat spoluvlastnické podíly v těch nejlepších destinacích - počínaje Španělskem se 320 slunečnými dny.

Jakmile se stanete spolumajitelem, můžete plánovat své pobyty a čas prostřednictvím naší platformy. O vaši novou nemovitost přebírá profesionální správu lokální tým a to plných 365 dní v roce. Zajistíme úklid i údržbu, ať již v domě pobýváte či ne.

Rezidente je váš nestranný administrátor. Zajišťujeme tak férovost a transparentnost pro všechny spoluvlastníky, a to včetně rozdělení a placení provozních nákladů.

Co je to spoluvlastnictví?

Zachovali jsme staletí ověřený princip spoluvlastnictví, který jsme inovovali, aby vyhovoval potřebám zahraničních nemovitostí. Vhodným využitím společnosti s ručením omezeným zajišťujeme transparentnost a férovost mezi spoluvlastníky. Díky tomu 2-4 spoluvlastníci nesou poměrné náklady na koupi a údržbu, ale plně profitují z případného růstu nemovitosti. Pomocí pár pronájmů se mohou roční náklady rovnat nule.

Jsem vlastníkem nemovitosti?

Koupí podílu se stáváte společníkem v české s.r.o., která je pouze založena ke správě vaši nemovitosti. Tato společnost je zapsaná v katastru nemovitost jako vlastník, a vy jste tedy poměrným vlastníkem nemovitosti.

Kolik spoluvlastníků připadá na jednu nemovitost?

Na jednu nemovitost připadají maximálně 4 spoluvlastníci, aby si každý mohl užít maximum slunečných dnů ve svém apartmánu či vile. Jedna osoba si může zakoupit až 2 spoluvlastnické podíly (vlastní 50 % nemovitosti), což v přepočtu na čas, strávený v nemovitosti, znamená 24 týdnů v roce.

Jakou část nemovitosti získám do vlastnictví?

V každé nemovitosti můžete vlastnit 1 až 2 podíly (tj. 50 %). Každý podíl vám dává přístup k 12 týdnům užívání v roce.

Podle čeho nemovitost vybíráte?

Nejdříve posuzujeme destinaci jako takovou, kde primárně hodnotíme:
• Počasí
• Bezpečnost
• Čistotu ovzduší a okolí
• Dopravní dostupnost z ČR
• Vzdálenost od nejbližšího letiště
• Historický vývoj cen nemovitostí
• Ekonomickou stabilitu

Vybranou nemovitost pak navštívíme osobně a posuzujeme:
• Developera a reference
• Územní plán
• Dispozice
• Vybavenost
• Kvalitu provedení stavby a interiéru
• Energetickou náročnost
• Vzdálenost na pláž
• Občanskou vybavenost

Jak mohu na nemovitosti vydělávat?

Jako spoluvlastník Rezidente se podílíte na zhodnocení nemovitosti úměrně svému podílu. Můžete se rozhodnout, které týdny pronajmete a také generovat příjmy z pronájmu pro pokrytí provozních nákladů nemovitosti. Rezidente se primárně soustředí na rezidenční nemovitost, nikoliv investiční.

Mohu pronajmout týdny, které nevyužiji?

Ano, dáváme majitelům možnost flexibilně pronajmout týdny, které nebudou moci v nemovitosti využívat. Pokud je nechcete darovat rodině či přátelům, tak týdny označíte k pronájmu a my se postaráme o zbytek. Výnos z pronájmu pak půjdou přímo na pokrytí vašich ročních provozních nákladů na nemovitost.

Co když jsem si vyhlédl dům, který chci koupit, ale není v nabídce Rezidente?

Žádný problém! Napište nám na kontakt na webu, že máte zájem o nemovitost, která není v současné době zalistována na naší platformě. My prověříme možnosti přidání nemovitosti do Rezidente nabídky tak, aby splňovala naše přísné podmínky výběru.

Mohu dům koupit s vlastní skupinou lidí?

Tato možnost je více než vítána. Chceme, abyste svůj domov vždy sdíleli s podobně naladěnými lidmi.

Pokud existuje dům, o který mám zájem, najdete mi kupce, se kterými se o něj podělím?

Ano, najdeme. Spolupracujeme se sítí realitních profesionálů, takže se postaráme o výběr té správné skupiny pro vás a váš dům.

Jak dlouho trvá proces nákupu?

Nákup podílů může obvykle trvat od 2 týdnů do 3 měsíců. Proces koupě domu závisí na tom, kolik je kupujících a kolik podílu každý majitel nabývá.

Mohu koupi domu, respektive podílu, financovat?

Ano, můžete si najít vlastní způsob financování, nebo vám můžeme pomoci získat financování.

Co je zahrnuto v kupní ceně podílu?

Kupní cena podílu zahrnuje:
• Veškeré náklady pořízení nemovitosti (daň z převodu, notář, právní zastoupení, banka, apod.)
• Inspekce nemovitosti
• Právní prověření nemovitosti
• Interiérový design včetně kvalitního vybavení
• Kompletní zařízení až po příbory
• Právní a daňová struktura spoluvlastnictví
• Konzultace a prohlídky

Vlastnil bych kromě pozemku a domu také nábytek, spotřebiče a jiné vybavení domu?

Ano. Vlastníte podíl na nemovitosti a také zařízení, nábytek, dekorace, spotřebiče, elektroniku, ložní prádlo, nádobí, stolní nádobí a spotřební materiál, který se v domě nachází.

Potřebuji ke koupi podílu nemovitosti na Rezidente právníka?

Ne, ale můžete si nechat posoudit všechny právní dokumenty a dokumentaci během procesu koupě domu svým právníkem. Mějte však na paměti, že naše standardní dokumentace nepodléhá změnám, abychom zajistili bezpečné fungování našeho modelu.

Jak si mohu rezervovat pobyty?

Prostřednictvím naší platformy si můžete své pobyty rezervovat vždy 2 dny nebo až 1 rok dopředu. Při příjezdu jsou vaše uskladněné osobní věci na místě a lednička může být na vaší žádost naplněna.

Kolik týdnů mohu být v domě v sezóně?

Náš model spoluvlastnictví vám garantuje minimálně 2 týdny v kuse v sezóně, která je od 1. července do 31. srpna.

Musím se domlouvat s ostatními spoluvlastníky své nemovitosti?

Ne, nemusíte se s nikým domlouvat. Náš model spoluvlastnictví a platforma je navržena tak, že rezidente se o vše postará ve vší férovosti a transparentnosti.

Mohu si v domě ponechat své osobní věci? Budou k nim mít lidé přístup?

Vaše osobní věci uložíme bezpečně v uzamykatelných prostorách a do domu budou přemístěny před vaším příjezdem - obě služby jsou zahrnuty v rámci měsíčního poplatku. . K vašim věcem nebude mít přístup nikdo jiný než vy, vaše rodina a tým starající se o dům.

Jsou v domě povolena domácí zvířata?

Pokud je skupina kupujících pro domácí zvířata, tak je vytvořen soubor pravidel, který je zohledňuje. Za případné škody způsobené domácím zvířetem majitele bude odpovídat konkrétní osoba.

Jaké další služby bude platforma Rezidente poskytovat?

V našem poplatku za platformu je  zahrnuta nepřetržitá služba concierge, která vám zajistí další služby - například vyzvednutí na letišti, půjčení auta, rezervace v restauraci, nákupy potravin nebo celodenní výlety.

Jaká je výše měsíčního poplatku, který Rezidente platím?

Náš měsíční poplatek činí 2.950 Kč za 1/4 podíl, kterým získáváte přístup do platformy Rezidente pro rezervaci vašich týdnů pobytu a ke správě vyúčtování.

V našem poplatku za platformu je zahrnuta nepřetržitá služba concierge, která vám zajistí další služby - například vyzvednutí na letišti, půjčení auta, rezervace v restauraci, nákupy potravin nebo celodenní výlety.

Jaké náklady mi vzniknou nákupem podílu s Rezidente?

V každé domácnosti existují provozní náklady, které se mění měsíc od měsíce. Stejné je to v Rezidente. Náklady mohou zahrnovat pojištění, daň z nemovitosti, úklid, služby správy nemovitosti, rezervní fond a oprav. Poskytneme vám každý rok předem odhad ročních nákladů, abyste si mohli udělat představu o nákladovosti. Veškeré výdaje pak transparentně a podle skutečnosti přeneseme na vás a ostatní spoluvlastníky v měsíčním vyúčtování, abyste se o ně mohli poměrně podělit.

Co je třeba zohlednit z daňového hlediska?

Společně se zkušenými právními a daňovými experty z Česka i zahraničí, jsme vyvinuli vhodnou strukturu, která přesně odpovídá modelu spoluvlastnění zahraničních nemovitostí. Naším cílem je váš klid a to i v kontextu daní. My se postaráme o veškeré daně související s vaší nemovitostí a to ve spolupráci s místními úřady. Na vás zůstává jen platba.

Kdo se stará o jednotlivé domácnosti?

Rezidente přebírá odpovědnost za plnou správu každé nemovitosti na platformě. To zahrnuje nejen právní a finanční aspekty vlastnictví domu, ale také koordinaci placení služeb, energií, daně z nemovitosti, administrace a management s.r.o., placení nákladů a právní zastupování spoluvlastníků vůči úřadům a institucím v případě potřeby.

Pro fyzickou údržbu každé nemovitosti spolupracujeme s prověřenými, vysoce kvalitními správci nemovitostí v dané lokalitě. Dohlížíme na to, aby naše nemovitosti byly spravovány podle nejvyšších standardů péče a údržby.

Jak zajistíte, aby byly pravidelné výdaje spravedlivé a transparentní?

Pravidelné výdaje jako např. energie, pojištění, komunitní poplatky, jsou přeúčtovávany bez navýšení a každý spoluvlastník je nalezne ve svém měsíčním vyúčtování. Tým v Rezidente pak zajišťuje pečlivé proplácení. Všichni spoluvlastníci mají přístup k účetnictví s.r.o. , které vlastní danou nemovitost. Spoluvlastníci tedy vidí do všech transakcí.

Jaká rozhodnutí může Rezidente činit jménem skupiny vlastníků?

Rezidente vystupuje jako neutrální strana a jako profesionální manažer společností vlastnících nemovitosti. Zajišťujeme až auditorský přístup. Přičemž jednatelství společností vykonává advokátní kancelář s pojištěním 50.000.000 Kč.

Jednatel je oprávněn rozhodovat o běžných záležitostech jako jsou drobné opravy, výměna spotřebiče, apod. O závažných rozhodnutích, jako je například rozhodnutí o koupi a instalaci vířivky, hlasující spoluvlastníci. Každý podíl má jeden hlas.

Bude nemovitost pojištěna?

Ano, všechny nemovitosti budou pojištěny podle pojistných standardů platformy Rezidente.

Jaké měsíční výpisy z účtu nebo jiné podklady budu dostávat (účty za služby, daně atd.)?

Rezidente dbá na plnou transparentnost a férovost. Kromě pravidelného měsíčního vyúčtování, obdržíte také roční finanční výkazy společnosti, v níž jste vlastníkem, a to včetně rozvahy a výkazu zisku a ztráty.

Mohu kdykoliv prodat svůj podíl na nemovitosti?

Samozřejmě. Stejně jako u jiných nemovitostí, které jsou vaším majetkem, tak i svůj podíl v modelu Rezidente můžete kdykoliv prodat.

Mohu svůj podíl na nemovitosti prodat komukoliv, nebo musí být potenciální kupující schválen Rezidente?

Na podíl má předkupní právo Rezidente. Pokud vám však nebude vyhovovat cena, tak svůj podíl můžete prodat člověku, který úspěšně projde naším procesem prověření. Ostatní spoluvlastníci nemusí nového spoluvlastníka schvalovat.

Jak dlouho trvá prodej podílu?

Pokud se rozhodnete využít služeb tradičního makléře, nedokážeme odhadnout dobu, kterou by prodej zabral. Pokud se však rozhodnete využít naší nabídky odkupu, tak celý proces zabere 2 - 4 týdny, než dostanete peníze na účet.

Jak se stanoví prodejní cena mého podílu?

Stejně jako u jiných nemovitostí, i v Rezidente máte možnost prodat svůj podíl za libovolnou cenu. Rezidentne je vám k dispozici z hlediska poradenství - pomůžeme vám určit vhodnou tržní cenu založenou na datech z realitních trhů, se kterými pracujeme.

Nenašli jste, co jste hledali?
Rezervujte si s námi telefonickou konzultaci.

rezervovat hovor